تبلیغات
پاتوق نوجوونهای پارسی - چرا؟

به این وبلاگ خوش امدید.امیدوارم كه لحظات خوشی را با ما سپری كنید.هرگونه انتقاد و یا پیشنهاد خود را با ما از طریق لینك تماس با ما برای ما ارسال كنید.

مكث تمپ | طراح بهترین قالب های رایگان وبلاگ و وبسایت

چرا؟

بازدید: مرتبه موضوع : اخبار،  مطالب دیگر، 
سلام...
می تونم بگم که خوشبختانه حکم اون چند تا جوونی(البته اگر بشه گفت اونها انسان اند)معلوم شد....
کاری هم نداریم که امام جمعه خمینی شهر و نمی دونم رییس پلیس اصفهان هم چی گفتند...
البته به نظر من برای این چند تا جوون هر چی هم حکم سنگین تری می بریدند باز هم برایشان کم بود و کم هم هست.......
التبه بعد از این اتفاق خیلی گفتند:
اگر این خانم ها حجابشان را رعایت می کردند این اتفاق پیش نمی آمد.....
چرا واقعا باید اینگونه بیندایشیم به جای انکه بیاییم و بگوییم آری این اتفاق افتاده و این اتفاق را قبول کنیم ولی به سادگی از کنارش نگذریم و به جای ان همه جبه گیری فکر کنیم که چرا این اتفاق افتاده؟؟
چه کنیم که بار دیگر چنین فاجعه ای پیشن نیاید؟؟؟
چرا جوانان یک جامعه اسلامی باید اینگونه رفتاری داشته باشند؟؟؟
چه دلیل دارد که جوانان یک مملکت که باید درس بخوانند کار کنند و برای کشورشان افتخار بیافرینند مایه ننگ کشور و مردم خود شده و از خانواده و مردم کشور خود طرد شوند؟؟؟؟؟؟
تنها سوالی که در ذهن من برای این اتفاق شکل گرفته این است که:

چرا؟؟؟؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

رای دادگاه تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی‌شهر اصفهان صادر شد و به موجب آن چهار نفر از متهمان اصلی این پرونده محکوم به اعدام در ملأعام شدند.

نشست خبری رئیس کل دادگستری استان اصفهان صبح روز پنج‌شنبه برگزار شد و طی آن «انصاری» به توضیح درباره جزئیات رای صادره در طی دو جلسه دادگاه روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه پرداخت.

ابه گفته انصاری مطابق رای صادره متهمان ردیف اول تا هشتم، به؛

1- مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه نسبت به شش نفر خانم

2- حبس غیرقانونی نسبت به هشت نفر آقا

3- ایراد ضرب و جرح عمدی نسبت به تمامی شکات که 14 نفر هستند

4- سرقت مقرون به آزار

5- زنای به عنف و اکراه

متهم شده‌اند.

وی ادامه داد: این اتهامات به کلیه متهمان تفهیم شد و با نظر وکلای شکات نسبت به موضوع ایراد ضرب و جرح عمدی و جنبه خصوصی سرقت مقرون به آزار برای متهمان ترک تعقیب صادر شد.

انصاری گفت: برای متهمان ردیف اول تا ششم با موضوع اتهامی حبس غیرقانونی هرکدام به سه سال حبس تعزیری محکوم شدند. در مورد اتهام سرقت مقرون به آزار از جنبه عمومی آن نیز متهمان ردیف اول تا ششم به 10 سال حبس و 74 ضربه شلاق محکوم شده‌اند. هم‌چنین در مورد مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه نیز متهمان تا ردیف ششم به 15 سال حبس محکوم شدند.

رئیس کل دادگستری استان اصفهان ادامه داد: متهم ردیف هفتم به دلیل اینکه مداخله و مباشرت وی در حصول جرم ضعیف‌تر بوده است با استناد به تبصره ذیل ماده 42 قانون مجازات اسلامی در مورد اتهام حبس غیرقانونی به یک سال حبس تعزیری و در مورد سرقت مقرون به آزار به سه سال حبس و 50 ضربه شلاق و در موضوع مشارکت در آدم‌ربایی با وسیله نقلیه به 5 سال حبس محکوم شد.

انصاری افزود: متهمان ردیف اول تا چهارم در موضوع اتهامی زنای به عنف و اکراه محکوم به اعدام به صورت دارآویختن در ملأعام در یکی از میادین اصلی خمینی‌شهر محکوم شدند.

به گفته وی متهمان ردیف پنجم و ششم، به جهت نیاز به تحقیقات بیشتر و عندالزوم مواجهه آنها با محکومی که اخیرا دستگیر شده و سایر متهمان فراری، پرونده آنها همچنان مفتوح خواهد بود.

رئیس دادگستری استان اصفهان اعلام کرد: در خصوص اتهام متهم ردیف هفتم با موضوع زنای به عنف و اکراه و متهم ردیف نهم (باغبان) با موضوع معاونت در آدم‌ربایی و زنای به عنف و اکراه به لحاظ کافی بودن دلایل بر برائت آنها، رای بر برائت صادر شده است.

وی افزود: در مورد متهم ردیف هشتم و با توجه به اینکه تمامی اتهامات مطروحه در کیفرخواست و زنای به عنف و اکراه و با توجه به انکار متهم و اینکه هیچ‌یک از شکات و متهمان دیگر حضور وی را در باغ اول و دوم تائید نکرده و نام‌برده توسط شکات نیز مورد شناسایی قرار نگرفته است و به لحاظ عدم وجود دلیل کافی رای بر برائت وی صادر شد.

موضوع تجاوز گروهی به تعدادی از زنان در خمینی‌شهر اصفهان در سوم خرداد 90 و در باغی در اطراف خمینی‌شهر اتفاق افتاد که طی آن تعدادی افراد شبانه وارد باغ شده و به گفته رئیس کل دادگستری استان اصفهان با به کار بردن الفاظی مانند حاجی، سید، برادر و غیره سعی در معرفی خود به عنوان نیروهای بسیجی داشتند که در پایان با جداسازی زنان و مردان، زنان را با خودروی سمند حاضر در محل به باغ دیگری منتقل کرده و در آنجا به آنها تجاوز کردند.
 
phoenix
جمعه 21 مرداد 1390

کلیه حقوق این سایت ، متعلق به پاتوق نوجوونهای پارسی - چرا؟ می باشد و استفاده از مطالب با ذکر نام منبع بلامانع است .
طراحی شده توسط : مكث تمپ
مکث تمپ | قالب های رایگان وبلاگ | قالب های بلاگفا | قالب های میهن بلاگ | قالب های پرشین بلاگ | قالب های بلاگ اسکای | قالب های دیتالایف | پوسته های وردپرس | ام گرافیك | M Graphic | تك پی اس دی